Uncategorized @sk

Ako zorganizovať izbu tínedžera?

20200824_131029878_iOS

Tínedžeri a organizácia nie vždy idú dokopy. Ako rodičom sa vám zdá, že vaše deti príliš dlho spia, priveľa si píšu na sociálnych sieťach, sú príliš dlho na počítači alebo trávia veľa času mimo domu. Dospievajúci zasa majú pocit, že sú zaneprázdnení mimoškolskými aktivitami, domácimi úlohami a sociálnym životom, a posledná vec, ktorú chcú robiť, je prísť domov a upratovať si izbu alebo pomáhať v domácnosti. Najlepším spôsobom, ako im to zjednodušiť, je vytvoriť jednoduchý systém a zabezpečiť, aby všetko malo svoje miesto. Udržanie jednoduchosti spravidla prináša dobré výsledky.

 

 

Zabezpečte, aby si mali kam uložiť oblečenie:

Rozdeľte oblečenie do kategórií, aby v ňom mali systém. Ten ich bude motivovať uložiť si svoje oblečenie a časom sa z toho stane zvyk. Ak nemáte možnosť zásuvkového systému, použite koše, boxy alebo škatule – tie udržia oblečenie na policiach usporiadané.

IMG_7581
IMG_9453
IMG_7563

 

 

Zabezpečte, aby si mali kam odložiť veci na štúdium:

Každý potrebuje na prácu pokojné a ničím nerušené prostredie a deti obzvlášť. Je dôležité, aby si zaviedli systém a každá vec mala svoje miesto. Organizovaný a funkčný priestor im nielen uľahčí prácu, ale zvýši aj produktivitu!

{"source_sid":"1B2839DB-E3BB-48CF-BCA3-AE5451C707CC_1606141302951","subsource":"done_button","uid":"1B2839DB-E3BB-48CF-BCA3-AE5451C707CC_1606141302939","source":"other","origin":"gallery"}
IMG_7481
IMG_7922

Zabezpečte im pokojné miesto na študovanie:

Pracovný stôl by mal byť dostatočne veľký, aby sa naň zmestilo všetko, čo treba. Na uloženie pomôcok ako je papier, poznámkové bloky, písacie potreby a všetko, čo potrebujú na plnenie svojich úloh, môžete použiť organizéry do zásuviek, otočné organizéry alebo akýkoľvek stolový organizér, ktorý udrží všetko pokope. Všetko bude mať svoje miesto a deti si ľahšie udržia poriadok. Čistá pracovná plocha tiež udržiava jasnú myseľ (to platí aj pre pracovnú plochu počítača!). Uistite sa, že na stole sú iba tie veci, ktoré skutočne potrebujú.

 

 

Zabezpečte miesto pre spomienkové a sentimentálne predmety:

Spomienkové predmety – fotky, trofeje a všetky veci, ktoré pre nich majú emocionálnu hodnotu – musia mať svoje špeciálne miesto.

IMG_7541
IMG_7507

 

 

 

Zabezpečte miesto na knihy a veci potrebné pre relax a zábavu:

Použite vhodné škatule alebo boxy, kam si uložia veci, ktoré potrebujú a majú radi. Všetko bude mať svoje miesto. Po každom použití ich budú mať kam vrátiť, a tak si udržia dlhodobo poriadok.

Než sa rozhodnete reorganizovať a upraviť izbu svojho tínedžera, pamätajte, že záleží aj na jeho názore a predstave o tom, ako by mala jeho oáza pokoja vyzerať. Zároveň je to skvelý čas na odstránenie neporiadku. Ak neviete, kde začať, a cítite, že by sa vám zišla pomoc a podpora, neváhajte využiť služby profesionálneho organizátora. Nebojte sa, všetky tieto pocity sú normálne a v Tidies sme tu na to, aby sme vám pomohli.