Ako zorganizovať izbu tínedžera?

Tínedžeri a organizácia nie vždy idú dokopy. Ako rodičom sa vám zdá, že vaše deti príliš dlho spia, priveľa si píšu na sociálnych sieťach, sú príliš dlho na počítači alebo trávia veľa času mimo domu. Dospievajúci zasa majú pocit, že sú zaneprázdnení mimoškolskými aktivitami, domácimi úlohami a sociálnym životom, a posledná vec, ktorú chcú robiť, je prísť domov a upratovať si izbu alebo pomáhať v domácnosti. Najlepším spôsobom, ako im to zjednodušiť, je vytvoriť jednoduchý systém a zabezpečiť, aby všetko malo svoje miesto. Udržanie jednoduchosti spravidla prináša dobré výsledky.

Ako zorganizovať izbu tínedžera? - 20200824 131029878 ios scaled 300x300 1
Ako zorganizovať izbu tínedžera? - img 7581 300x400 1

Zabezpečte, aby si mali kam uložiť oblečenie:

Rozdeľte oblečenie do kategórií, aby v ňom mali systém. Ten ich bude motivovať uložiť si svoje oblečenie a časom sa z toho stane zvyk. Ak nemáte možnosť zásuvkového systému, použite koše, boxy alebo škatule – tie udržia oblečenie na policiach usporiadané.

Ako zorganizovať izbu tínedžera? - img 9453 scaled 300x400 1
Ako zorganizovať izbu tínedžera? - img 7481 300x400 1

Zabezpečte im pokojné miesto na študovanie:

Pracovný stôl by mal byť dostatočne veľký, aby sa naň zmestilo všetko, čo treba. Na uloženie pomôcok ako je papier, poznámkové bloky, písacie potreby a všetko, čo potrebujú na plnenie svojich úloh, môžete použiť organizéry do zásuviek, otočné organizéry alebo akýkoľvek stolový organizér, ktorý udrží všetko pokope. Všetko bude mať svoje miesto a deti si ľahšie udržia poriadok. Čistá pracovná plocha tiež udržiava jasnú myseľ (to platí aj pre pracovnú plochu počítača!). Uistite sa, že na stole sú iba tie veci, ktoré skutočne potrebujú.

Ako zorganizovať izbu tínedžera? - img 7922 300x400 1

Zabezpečte miesto pre spomienkové a sentimentálne predmety:

Spomienkové predmety – fotky, trofeje a všetky veci, ktoré pre nich majú emocionálnu hodnotu – musia mať svoje špeciálne miesto.

Ako zorganizovať izbu tínedžera? - img 7541 300x400 1
Ako zorganizovať izbu tínedžera? - img 7507 300x400 1

Zabezpečte miesto na knihy a veci potrebné pre relax a zábavu:

Použite vhodné škatule alebo boxy, kam si uložia veci, ktoré potrebujú a majú radi. Všetko bude mať svoje miesto. Po každom použití ich budú mať kam vrátiť, a tak si udržia dlhodobo poriadok.

Než sa rozhodnete reorganizovať a upraviť izbu svojho tínedžera, pamätajte, že záleží aj na jeho názore a predstave o tom, ako by mala jeho oáza pokoja vyzerať. Zároveň je to skvelý čas na odstránenie neporiadku. Ak neviete, kde začať, a cítite, že by sa vám zišla pomoc a podpora, neváhajte využiť služby profesionálneho organizátora. Nebojte sa, všetky tieto pocity sú normálne a v Tidies sme tu na to, aby sme vám pomohli.

Z interných dôvodov budú objednávky došlé od 23.4. do 30.4. expedované po 1.5. Ďakujeme za pochopenie.