Ktorá miestnosť vo vašom dome je skladisko?

U mnohých ľudí prevláda v niektorých oblastiach ich domácnosti neporiadok. V garáži, v suteréne, v podkroví odkladáme veci, ktoré používame zriedka alebo nám ich je ľúto vyhodiť. V priebehu rokov sa nahromadia, že ani neviete, čo vlastníte, a po čase vznikne pekné skladisko. Niekedy ani nemôžete zaparkovať v garáži auto, pretože je plná. Takže keď skryjeme veci do hosťovskej izby, skrine alebo garáže, jednoducho si vytvárame ďalšiu úlohu do budúcna. Čím dlhšie sa týmto rozhodnutiam vyhýbame, tým viac neporiadku sa hromadí a tým zdrvujúcejšie je ich riešenie.

Neporiadok nie nič iné, ako odložené rozhodnutia.

Mať takéto skladisko dlhodobo je ako mať opicu na chrbte. Prenasleduje vás dotieravý pocit, že v určitom okamihu sa s tým budete musieť vyrovnať. Cítite sa previnilo a chcete to zmeniť? Keď už nemôžete miestnosť používať na určený účel, je načase položiť si otázku: „Funguje tento priestor? Ako skutočne chcem používať túto miestnosť? “

Neporiadok vyvoláva úzkosť.

Skladovaním vecí, ktoré nepoužívate a len vám zapratávajú drahocenný priestor, svoj domov preplňujete a tento neporiadok vytvára stres a úzkosť. Domov prestáva byť pokojným miestom. Úzkosť a stres ovplyvňujú fungovanie rodiny.

Prečo skladujeme veci, ktoré nepoužívame?

Ľudia nám často hovoria: „Mali by sme si to nechať, pretože to bol dar. Jedného dňa to môžeme použiť. Nemôžeme to dať preč, je to úplne nové. Možno to niekto z rodiny využije. “ Vyrovnajte sa so sentimentálnym neporiadkom a uvoľnite miesto pre veci, ktoré používate, potrebujete a milujete. Môže to byť náročná úloha, ale množstvo priestoru, ktoré získate, môže urobiť veľký rozdiel. Ak sa v tejto oblasti cítite preťažení, najmite si profesionála, bude to stáť za to!

Ktorá miestnosť vo vašom dome je skladisko? - img 9274 300x225 1
Ktorá miestnosť vo vašom dome je skladisko? - img 9285 scaled 400x600 1
Ako sa zbaviť neporiadku

Začnite v malom. Neporiadok sa neobjavil cez noc a ani cez noc nezmizne. Riešenie neporiadku si vyžaduje veľké úsilie. Prvým krokom pri organizovaní akejkoľvek miestnosti vo vašom dome je poriadna očista a zbavenie sa harabúrd. Vyložte všetky veci a rozdeľte ich do skupín: darovať, ponechať, vyhodiť. Tip: Skúste si vybrať pekný deň, kedy sa zapoja všetci členovia domácnosti, a strávte spolu čas ako rodina. Urobte z čistenia a zjednodušovania svojho okolia prioritu. Ak chcete skvelý konečný výsledok, veľká očista vás tam dostane. Nechajte ísť veci, ktoré už nepoužívate, nepotrebujete, nemilujete alebo nemáte miesto na ich odkladanie. Keď sa neporiadok vymkne spod kontroly, ľudia sa cítia preťažení a nevedia, kde začať. Ak ste sa dostali do tejto fázy, neváhajte využiť pomoc profesionálneho organizátora. Niekedy na spustenie procesu stačí malá pomoc. Profesionálni organizátori pracujú bok po boku s vami a ponúkajú podporu bez predsudkov, odborné znalosti v oblasti organizovania systémov a dokonca aj humor.

Ako svoje veci uskladniť?

Keď máte svoje veci pripravené na uloženie, implementácia košov a policových regálov je obzvlášť nápomocná pri vytváraní správneho domova pre všetky veci. Na uloženie vecí, ktoré treba chrániť pred sezónnymi teplotami, prachom a škodcami, používajte plastové boxy s vekom. Používajte otvorené boxy alebo prepravky na ľahký prístup k veciam, ktoré často potrebujete. Rozdeľte všetko do kategórií podľa spôsobu používania, napr. veci na šport, kemping, maľovanie a farby…

Čas na štítky.

Akonáhle dokončíte kategorizovanie, usporiadanie a umiestnenie svojich vecí, je čas na označenie. Označovanie predmetov alebo políc vám pomôže udržať si nové organizačné systémy a zaistí, že sa všetko vždy vráti na správne miesto. Tak si udržíte dlhodobý poriadok. Nielenže vám to uľahčí život, ale vytvorí to systém, ktorý pomôže celej rodine.

Ktorá miestnosť vo vašom dome je skladisko? - img 9317 300x225 1

Vždy hovorím, že nejde o to mať dostatok priestoru, ale o to, že vlastníme príliš veľa vecí. Zjednodušenie a usporiadanie domova zmierni každodenné frustrácie, ušetrí vám čas a peniaze a urobí z vášho domova pokojné, tiché a relaxačné miesto, kam sa chcete na konci dňa vrátiť domov.

Z interných dôvodov budú objednávky došlé od 23.4. do 30.4. expedované po 1.5. Ďakujeme za pochopenie.