Tieto 4 tipy vám udržia poriadok a ušetria peniaze

Keď sa neporiadok nakopí a vymkne sa spod kontroly, začnú sa ľudia cítiť vystresovaní a preťažení. Kľúčom k usporiadaniu je zjednodušiť svoj priestor. Čistenie a skladovanie podobných vecí pohromade, používanie štítkov a investovanie do kvalitných organizérov vám ušetrí čas, peniaze, frustráciu a zjednoduší váš priestor.

Tieto 4 tipy vám udržia poriadok a ušetria peniaze - img 1400 420x420 1

Dokonalá očista

Vždy hovorím klientom, aby dôkladne zorganizovaní akúkoľvek oblasť svojej domácnosti. Musíte priestor vypratať a vyčistiť. Pretože organizovaný neporiadok je stále neporiadok! Než sa pustíte do organizácie svojho domova, či už to bude špajza, šatník alebo garáž, zredukujte svoje veci. Ak uložíte všetky svoje veci na jednu kopu, bude to vyzerať ako veľké smetisko a možno vás zaskočí, koľko vecí máte a ani ich nepotrebujete. Všetko, čo vlastníte, je niečo, o čo sa musíte starať a potrebujete aj priestor, kam to uložiť. Položte si otázku, či naozaj všetko potrebujete. Treba byť nekompromisný. Zhromaždíte kopu vecí, ktoré môžete darovať. Niektoré bude treba vyhodiť alebo zrecyklovať. Zostať by mali veci, ktoré sa vám páčia, ktoré budete používať a potrebovať. Pustiť sa do organizovania a zbaviť sa navždy frustrácie z neporiadku je ako strhnúť náplasť, ale stojí to za to.

Podobné položky spolu

Teraz keď ste si vytriedili svoje veci, rozdeľte ich do kategórií podľa používania. Podobné položky spolu. Napríklad v špajze majte pohromade prísady na pečenie, múku, cukor, cestoviny a pod. Ďalším príkladom sú úžitkové predmety (žiarovky, batérie, drobné náradie) a takto postupujte v každom priestore, ktorý jednoduchým spôsobom prispôsobíte svojim potrebám. Uľahčuje to hľadanie a ukladanie domácich potrieb. Tiež to zefektívňuje vaše úlohy a aktivity, takže nemusíte chodiť po celom dome, aby ste našli veci, ktoré potrebujete. Ak budete postupovať týmto spôsobom, možno budete prekvapení, keď zistíte, koľko kusov  tej istej položky vlastníte.

Tieto 4 tipy vám udržia poriadok a ušetria peniaze - img 1401 420x420 1

Kvalitné organizéry

Organizéry zabezpečia, aby vaše veci boli usporiadané a bol v nich systém. V Tidies odporúčame investovať do kvalitných produktov na organizovanie určených na profesionálnu organizáciu, ktoré presne sadnú do vášho priestoru a budú vyhovovať vašim potrebám. Tiež je dôležité, aby organizéry boli jednotné. Pomôže to vytvoriť jednoduchý priestor, ktorý pôsobí esteticky. Všetko musí mať svoje miesto. Každá skupina, ktorú ste si vytvorili, označuje, koľko úložných boxov alebo košíkov budete potrebovať. Napíšte si zoznam potravín, ktoré chcete skladovať v dózach, a tiež aj objem pre danú položku. Napríklad na 1 kg múky je vhodná dóza 2,6 l OXO POP v tvare veľkého štvorca. Veľmi obľúbený je otočný organizér, jednoduchým otočením si môžete vziať to, čo potrebujete, a zabezpečí, aby sa vzadu v skrinke nič nestratilo. Nasledujúci krok pri výbere organizérov je nesmierne dôležitý: zmerajte si priestor. Vyberte správny typ organizéra, ktorý bude v priestore dokonale fungovať a zároveň aj skvelo vyzerať.

Dôležité štítky

Keď už vaše veci zmenšili objem a máte ich usporiadané v boxoch a organizéroch, je veľmi dôležité označiť všetko štítkami. Štítky uľahčujú hľadanie vecí a umožňujú vám vedieť, kam položky odložiť. Štítky sú kľúčom k dlhodobému udržaniu poriadku. Tiež vám ušetria čas a peniaze. Ak zabudnete, čo kde je, kúpite viac toho istého tovaru a potom poviete slávne: „Toto som hľadal“. Skúste to, získajte kontrolu nad svojím priestorom a budete sa diviť, ako ste doteraz mohli žiť bez nich!

Tieto 4 tipy vám udržia poriadok a ušetria peniaze - img 1399 420x420 1
Majte na pamäti tieto tipy a váš ďalší projekt odstránenia neporiadku a organizácie by mal byť úspešný! Nezameriavajte sa na dokonalosť, ale na potreby svojej domácnosti. Vytvorte si systémy, ktoré budú prispôsobené vašim potrebám a životnému štýlu. Ak neviete, ako začať, alebo potrebujete podporu, vždy  môžete zavolať na pomoc Tidies. Už teraz sa tešíme.

Z interných dôvodov budú objednávky došlé od 23.4. do 30.4. expedované po 1.5. Ďakujeme za pochopenie.