Tri dôvody, prečo byť neorganizovaný nie je vaša chyba

Nie je to vaša chyba, ak:

organizácia nepatrí k vašim silným stránkam. Všetci prichádzame na tento svet s nejakými schopnosťami a talentom. Každému ide niečo iné, niekto je výborný spevák, spisovateľ, nadaný športovec. Ja môžem vojsť do miestnosti a povedať vám najúčinnejší spôsob organizácie priestoru. Ako spieval Jan Werich: „Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc.“ A to je práve to úžasné. Každý vieme niečo a navzájom sa dopĺňame a vieme si pomôcť. Ak organizovanie nie je v zozname vašich talentov, nie je to vaša chyba. Keď sa však sami pustíte do organizácie, pravdepodobne nebudete mať veľký úspech. To ale nevadí. Netočte sa v jednom kruhu a privolajte si na pomoc profesionálneho organizátora. Nakoniec budete šťastní, že ste to urobili.

Tri dôvody, prečo byť neorganizovaný nie je vaša chyba - es bestweb 36 orez 450x600 1
Nie je vašou chybou, že ste dezorganizovaní, ak:

celý deň sa venujete zásadnejším úlohám. Vaša práca je náročná. Starostlivosť o rodinu je práca na plný úväzok. Ďalej sú tu nákupy, varenie, domáce úlohy, krúžky. To všetko musíte urobiť a stihnúť. Pri všetkých tých povinnostiach nemáte čas na seba, nieto si ešte zorganizovať a viesť domácnosť. Potom vzniká chaos a točíte sa v jednom kruhu deň po dni, týždeň po týždni a tak sa to s vami melie – ako sa hovorí – v jednom kole. Ak teda zostane niečo neorganizované, nie je to vaša chyba. V minulosti boli domy menšie, ľudia vlastnili menej vecí, a preto nebol problém udržať v domoch poriadok. Dnes vlastníme veľa vecí, ktoré je potrebné sledovať a organizovať. Ľudia dnes pracujú dlhšie, trávia viac času dochádzaním alebo vozením detí za aktivitami. Preto niet divu, že je vaša domácnosť dezorganizovaná. Ak vám v priebehu dňa vypršal čas na udržanie organizovaného domova, potom je načase si najať profesionála. Pomôže vám nastaviť jednoduchý a ľahko udržateľný systém.

Nie je vašou chybou, že váš domov je neorganizovaný, ak:

od vašej rodiny sa vám nedostáva spolupráce a podpory. Udržať poriadok v domácnosti si vyžaduje veľa energie, času a tímovú prácu. Odporujú vaše deti, keď im navrhnete, aby si usporiadali svoje izby? Váha váš partner, keď má venovať čas organizovaniu? Organizácia je strmá cesta do kopca, keď ostatní členovia rodiny nie sú na palube. Jeden človek môže robiť len toľko, koľko vládze. Organizácia vyžaduje čas. Môže byť únavná, môže byť emocionálna a predstava, že by ste to všetko mali urobiť sami, môže byť jednoducho skľučujúca. Keď si najmete profesionála, zaistíte si spoločníka na celý čas. Práca bude jednoduchšie zvládnuteľná a trúfam si povedať, že aj zábavná. Navyše budete mať s kým oslavovať, keď bude všetko hotové. Organizátor trávi veľa hodín vytváraním funkčných systémov, má bohaté znalosti o produktoch v oblasti úložných riešení.

Úspech je istý, keď máte potrebnú podporu.

Tri dôvody, prečo byť neorganizovaný nie je vaša chyba - alexandru acea t5jxjei49uy unsplash scaled 450x600 1

Z interných dôvodov budú objednávky došlé od 23.4. do 30.4. expedované po 1.5. Ďakujeme za pochopenie.