9 najlepších organizačných Tidies tipov

 

V dnešnom príspevku zdieľam 9 jednoduchých tipov, ako môžete zjednodušiť svoj domov a pomôcť Vám zjednodušiť život!

 

Pre väčšinu z nás je život už dosť rušný a naplnený. Medzi prácou, školou, mimoškolskými aktivitami, spoločenskými aktivitami, dôležitými neodkladnými vecami, ktoré treba zariadiť, všeobecnou údržbou a riadením domácnosti môže byť život rušný. A občas až ohromujúci!

 

Zatiaľ čo niektoré veci nemôžete zmeniť alebo zjednodušiť, iné určite áno. A veľká vec, ktorú môžete zjednodušiť, je Váš domov.

Usporiadanie vášho domova môže byť veľmi zdrvujúce. Nie všetci máme čas, trpezlivosť alebo šikovnosť. Nemusí to tak však byť. Tu je niekoľko mojich tipov, ktoré môžu naštartovať organizáciu vo Vašom dome.

 

 

1.Označte to

 

Štítky a označenie priestoru majú zázračnú moc. Kto to skúsil, tak mi dá určite za pravdu. Nielen, že viete čo kde nájsť, ale aj kam danú položku treba vrátiť, uložiť. Tak si dlhodobo udržíte poriadok. Je to len zvyk vždy všetko vrátiť na svoje miesto. Nikdy neukončite organizáciu bez štítkov. Je úplne jedno aké štítky použijete, ale použite. Cestoviny, náradie, pečenie, všetko musí mať svoj domov. Všetko na mieste, miesto pre všetko.

 

2.Úžitková zásuvka v kuchyni

 

Každý má v kuchyni takú tú zásuvku, kde sa dávajú rôzne veci. Nožnice, zapaľovač, účty, lepiace pásky, drobné mince, nabíjačky a niekedy je tam aj chrumka. Hádžu sa do nej veci bez rozmyslu, nemá to žiadnu štruktúru, je to neprehľadné a už je tam všetko, až sa naplní a razom je z toho zásuvka na odpadky. Ak si však nájdete čas na to, aby ste to zorganizovali pomocou niekoľkých malých nádob alebo organizérov, bude oveľa prehľadnejšia a poriadok bude udržateľný.

 

 

3.Investujte do správnych pomôcok

 

Ak ste sa rozhodli zorganizovať svoju domácnosť, je dobré všetko dopredu naplánovať. Aké potraviny chcete mať v dózach, čo chcete skladovať v boxoch a koľko otočných organizérov je optimálne. Nenakupujte pomôcky bez dobrého plánovania, musí to mať zmysel a všetko zapadnúť do Vášho priestoru. Zainvestujte do kvalitných produktov určených na profesionálne organizovanie, z dlhodobého hľadiska to prinesie hodnotu Vášmu životu.

 

4.Funkčný pred pekný

 

Ak trávite hodiny, dni alebo týždne tým, aby Váš domov vyzeral pekne, ale potom nemôžete nič nájsť, nemá to zmysel. Ak máte krásne koreničky, ktoré časom zapadajú prachom, je to len ďalšia haraburda v dome. Nehovoriac o tom, že to stálo peniaze a teraz to nevyužívate. Vždy sa zamerajte pri usporiadaní domácnosti na praktický a funkčný systém, aby ladil s Vašimi potrebami a životným štýlom. Dôležité je, aby Váš domov bol prehľadný a ľahko udržateľný, a potom bude aj krásny.

 

5.Dajte tomu potenciál

 

Vo Vašom dome je pravdepodobne veľa nevyužitých miest, ktorým treba dať potenciál. Využite priestor na dverách pomocou Elfa dverového systému získate extra úložný priestor, v komore, v kúpeľni, kdekoľvek. Rohy políc sú niekedy stratené, ale ak použijete otočný organizér začnú inak nevyužité kúty dávať zmysel.

Využiť sa dá každý kúsok priestoru, len musíte byť trochu kreatívni.

 

 

6.Vytvorte si zóny

 

Určte zónu na odkladanie nákupných tašiek a topánok a jednu zónu pre všetky domáce čistiace prostriedky alebo náradie, ktoré potrebujete mať po ruke. Môžete začať napríklad s predsieňou. Čiapky, rukavice, šály a všetky potrebné veci, ktoré potrebujete niekam uložiť po príchode domov, aby neskončili v kuchyni na stole, musia mať tiež svoje miesto.

 

7.Dôležité veci pohromade

 

Dôležité položky, ako sú kľúče, účty, doklady a iné oznámenia, by mali byť vždy ľahko dostupné pre každého. Vyberte si miesto, kde budete mať uložené všetky dôležité veci. Keď budete potrebovať rodný list alebo náhradné kľúče od auta, ušetríte veľa času hľadaním. Po použití je dôležité vždy všetko vrátiť na svoje miesto.

 

8.Urobte svoj šatník dostupný

 

Ak to nevidíte, pravdepodobne to nebudete nosiť. Čas strávený organizovaním šatníka Vám ušetrí čas a peniaze. Ponechajte si veci, ktoré sa Vám páčia a ladia s Vašim štýlom. Premyslite si systém, ktorý vyhovuje Vášmu priestoru tak, aby bol prehľadný a ľahko udržateľný. Dajte tomu štruktúru. Ak počas týždňa takmer vždy nosíte nohavice a sveter, umiestnite tieto veci na dostupné miesto.

 

 

9.Šnúry & Káble

 

Odkryté elektrické káble, šnúry a predlžovačky zamotané a plné prachu, pretože sa to ťažko udržiava, sú ako päsť na oko. Použiť háčiky na káble a boxy na to určené Vám môžu pomôcť skryť neporiadok a ak je to možné, v záujme zvýšenia bezpečnosti použite rozdvojky s vypínačom.

 

Keď sa život doma zdá byť zvládnuteľnejší a menej stresujúci, Váš domov sa môže stať bezpečným miestom, kde sa môžete utiahnuť, oddychovať, relaxovať a načerpať nové sily.

Ak nie ste pripravení ísť naplno a neviete kde začať, požiadajte o pomoc profesionálneho organizátora. Pomôže Vám urobiť váš domov prehľadnejším a hlavne funkčnejším.

Z interných dôvodov budú objednávky došlé od 23.4. do 30.4. expedované po 1.5. Ďakujeme za pochopenie.